Pre inšpiráciu...
Pre inšpiráciu

Dosiahnutie starého efektu patinami Icla

Pri patinovaní dreva sa používajú dva druhy patín. Prvý druh (rada T9V a TWP) sa strieka, alebo natiera priamo na drevo. Potom sa prebytočné množstvo patiny z dreva vytrie. Dochádza tým k zvýrazneniu – hĺbkovému premoreniu pórov dreva a celkovému ostareniu.
Druhý druh patín (rada PI a PIW) sa strieka na lak, alebo email. Po zaschnutí sa patina obrúsi brúsnym rúnom BRITEX. Podľa spôsobu brúsenia ostane patina buď len v póroch a profiloch, alebo aj na ploche. Pri rezbe a profilovaných výrobkoch sa dosiahne vykreslenie tvarov a hĺbky.

Rozpúšťadlové patiny ICLA »
Vodouriediteľné patiny ICLA »

Dosiahnutie starého efektu voskovým moridlom a voskom s portugalským terpentínom Ciranova

Použitím voskových moridiel a vosku s portugalským terpentínom sa dosiahne povrchová úprava s veľmi originálnym vzhľadom. Povrch je príjemný na dotyk, nestráca sa kontakt s drevom. Pri výrobe moridiel a voskov sú použité výhradne prírodné suroviny, vďaka čomu voskovaný nábytok pôsobí prirodzene, až staro.

Voskové moridlá CIRANOVA »
Povrchová úprava interiérového nábytku voskom CIRANOVA »

Dodatočná úprava voskovaných povrchov kartáčovaním

Produkty CIRANOVA, ktoré obsahujú vosk, odporúčame po nanesení a zaschnutí prekartáčovať kartáčom, alebo prebrúsiť brúsnym rúnom BRITEX. Dosiahneme tým zamatovo lesklý a hladší povrch.

Voskové moridlá CIRANOVA »
Povrchová úprava interiérového nábytku voskom CIRANOVA »


Ďalšie ukážky použitia