Produkty » CIRANOVA » Povrchová úprava » interiérového nábytku šelakom
Povrchová úprava interiérového nábytku šelakom
Základný šelakový lak

Rýchloschnúci šelakový základný lak je na báze prírodných šelakov a denaturovaného bieleho liehu. Aplikuje sa štetcom, alebo striekaním. Ako vrchný nános sa odporúča ŠELAKOVÁ POLITÚRA, 30-40% ŠELAK, alebo VOSK S PORTUGALSKÝM TERPENTÍNOM.
Výdatnosť: 10 m2/ L
Balenie: 1L
Šelaková politúra

Zmes prírodných indických šelakov a denaturovaného bieleho liehu. Používa sa na politúrovanie drevených plôch nábytku, používaného v interiéri. Zvýrazňuje textúru dreva.
Predúprava: nové, ešte neupravované drevo - rovnomerne, v smere vlákien obrúsiť brúsnym papierom zrnitosti 220-240, brúsny prach odstrániť. V prípade, že na ploche sú staré nátery, jeich nutné odstrániť. Ako podklad sa môže použiť ZÁKLAD POD ŠELAKOVÚ POLITÚRU CIRANOVA.
Aplikácia (pri použití priamo na drevo): Na plochu sa naniesie -rozpráši primerané množstvo PEMZY CIRANOVA a bavlneným zmotkom (tampónom) napusteným trochou politúry a alkoholu sa rozotiera krúživým pohybom po ploche tak dlho, až je tampón suchý. Nechať 12 hod. schnúť, potom postup opakovať do úplného zaplnenia povrchu. Potom sa nanáša samotná politúra v niekoľkých vrstvách v smere vlákien, dosiahne sa tým hladký lesklý povrch. Zasychanie jednej vrstvy je 12 hod. Počas rozotierania politúry sa môže na bavlnený tampón naniesť malé množstvo parafínového oleja, uľahčí sa tým rozotieranie politúry. Na konci rozotierania sa na bavlnený tampón nanáša len lieh, tým sa olej z plochy odstráni.
Odtiene: bezfarebný, žltý, čerešňa, mahagón, dub, orech, čierny.
Balenie: 1L
Šelak 40%

Zmes prírodných indických šelakov a denaturovaného bieleho liehu. Použitie, predúprava a aplikácia je rovnaká, ako pri šelakovej politúre.
Odtieň: citrón svetlý.
Pemza

Zmes prírodných indických šelakov a denaturovaného bieleho liehu. Použitie, predúprava a aplikácia je rovnaká, ako pri šelakovej politúre.
Použitie: uľahčuje zaplenie povrchu pórovitých drevín pri povrchovej úprave šelakom, alebo šelakovou politúrou.
Balenie: 1 kg