Produkty » CIRANOVA » Povrchová úprava » interiérového dreva olejom
Povrchová úprava interiér. drevených podláh, parkiet a nábytku olejom
Podlahové oleje prirodzene zvýrazňujú textúru dreva. Olejované drevené podlahy sú príjemné na dotyk. Olejovaný povrch sa v prípade poškodenia ľahko opraví. Nie je nutné brúsiť celú plochu. Podľa miery poškodenia stačí poškriabaný, alebo zošúchaný povrch lokálne pretrieť podlahovým olejom alebo voskom. Na druhej stane si takéto povrchy vyžadujú častejšiu údržbu, ako lakované. Podlahové oleje sa aplikujú samostatne v 2-3 nánosoch, alebo sa používajú ako základný nános pod podlahový vosk. Podlahové oleje sú vhodné aj pre povrchovú úpravu dreveného interiérového nábytku.
Voskový parketový olej

Zmes prírodných olejov a voskov. Voskový olej plne zodpovedá prísnym škandinávskym predpisom a je plne biologicky odbúrateľný. Má vysoký obsah sušiny ( 70%), preto je veľmi vhodný pre povrchovú úpravu mäkkých drevín. Povrch je hladký a vďaka obsahu voskov príjemný na dotyk. Zvýrazňuje a oživuje textúru dreva. Olej nie je vhodný pre úpravu tvrdých exotických drevín. Olej sa aplikuje štetcom, valčekom, alebo leštiacim strojom.
Výdatnosť: 10 m2/L pri prvej vrstve, 20m2/L pri druhej vrstve.
Odtieň: bezfarebný, biely
Balenie: 1L, 5L, 25L
Parketový olej

Zmes prírodných olejov a voskov. Parketový olej plne zodpovedá prísnym škandinávskym predpisom a je plne biologicky odbúrateľný. Prvý nános dobre penetruje do dreva, pri druhom sa už vytvára na povrchu film. Plocha je hladká a má dobrú odolnosť voči vode.
Použitie: je veľmi vhodný pre ochranu povrchu drevených podláh. Zvýrazňuje a oživuje textúru dreva. Olej nie je vhodný pre úpravu tvrdých exotických drevín.
Výdatnosť: 15 m2/1L pri prvej vrstve, 30m2/L pri druhej vrstve.
Balenie: 1L, 5L, 25L
Parketový olej uretanizovaný matný

Podlahový matný olej na báze uretanalkydu s vynikajúcou odolnosťou voči vode a oderu. Používa sa buď samostatne aplikovaný v dvoch nánosoch, alebo ako základ pod vosky. Je vhodný aj pre úpravu tvrdých exotických drevín. Aj pri viacerých nánosoch oleja si povrch zachováva matný vzhľad a pôsobí prirodzene. Pre svoje dobré penetračné vlastnosti je vhodný aj pre povrchovú úpravu tvrdých exotických drevín. Olej sa aplikuje štetcom, alebo valčekom.
Odtieň: bezfarebný, biely, šedý
Výdatnosť: 20 30 m2/1L.
Balenie: 1L, 5L
PU parketový olej vodouriediteľný

Nízkožltnúci vodouriediteľný polyuretanový olej, povrch upravený týmto olejom má vysokú oderuvzdornosť a vodoodpudivosť. Olej má dobrú penetračnú schopnosť a je ľahko brúsiteľný. Minimálne mení prirodzený odtieň dreva.
Použitie: ochrana povrchu drevených výrobkov v interiéri, hlavne drevených podláh.
Aplikuje sa štetcom, alebo valčekom.
Výdatnosť: 10 m2/1L.
Balenie: 1L, 5L
Štruktúrny parketový olej

Podlahový polomatnýolej na báze uretanalkydu s vynikajúcou odolnosťou voči vode a oderu. Používa sa buď samostatne, aplikovaný v dvoch nánosoch, alebo ako základ pod vosky. Pre svoje dobré penetračné vlastnosti je vhodný aj pre povrchovú úpravu tvrdých exotických drevín. Olej sa aplikuje štetcom, alebo valčekom.
Odtieň: bezfarebný, biely
Výdatnosť: 12-16 m2/L.
Balenie: 1L, 5L, 25L