Produkty » CIRANOVA » Údržba drev.nábytku a podláh » voskovaného interiér.nábytku
Údržba voskovaného dreveného nábytku v interiéri povrchová
Povrch nábytku, ktorý bol upravený VOSKOVÝM MORIDLOM, alebo VOSKOM S PORTUGALSKÝM TERPENTÍNOM, má odolnosť zodpovedajúcu použitým materiálom. Nie je tak tvrdý a odolný voči kvapalinám, ako lakované povrchy. Preto je potrebné pri používaní nábytku dodržiavať určité pravidlá. Nábytok sa utiera len suchou handrou, prípadne sa môže suchou handrou aj preleštit. Nesmú sa používať rôzne leštenky, ktoré obsahujú rozpúšťadlá. Nevystavujte nábytok vode a vlhkosti. Pokiaľ dôjde ku kontaktu voskovaného povrchu s vodou, musí sa povrch ihneď osušiť. Väčšinou potom stačí povrch suchou handrou alebo mäkkým kartáčom rozleštiť. Pokiaľ voda na povrchu pôsobila dlhšiu dobu, alebo došlo k mechanickému poškodeniu a rozleštenie nestačí, je nutné aplikovať ( aj lokálne) novú vrchnú vrstvu vosku. Pre obnovu lesku a odolnosti povrchu doporučujeme používať TEKUTÝ LEŠTITEĽNÝ VOSK, alebo VOSKOVÝ RENOVAČNÝ PRÍPRAVOK. Tieto prípravky doporučujeme používať i pri bežnej údržbe voskovaného nábytku. Vosk sa nanáša mäkkou handričkou a po uschnutí sa preleští mäkkým kartáčom, alebo handričkou.
Tekutý leštiteľný vosk

Tradične vyrobený leštiteľný vosk na báze prírodných surovín včelí vosk, Candellilla vosk, Carnabua vosk a portugaltský terpentínový olej. Nelepí a vytvára na dreve hodvábny lesk. Má príjemnú vôňu. Používa sa na údržbu voskovaných, olejovaných, alebo lakovaných plôch interiérového nábytku. Pri udržbe zašpinených plôch doporučujeme staré voskové vrstvy odstrániť ODSTRAŇOVAČOM VOSKOV CIRANOVA®. Vosk sa nanáša mäkkou bavlnenou handričkou. Po cca 2 hod. mäkkým kartáčom, alebo mäkkou bavlnenou handrou sa zaleští.
Farebné odtiene: bezfarebný, žltý, hnedý.
Výdatnosť: 10 m2/L.
Balenie: 0,5L, 5L
Voskový renovačný prípravok

Tradične vyrobený bezfarebný leštiteľný vosk na báze prírodných surovín včelí vosk, Candellilla vosk, Carnabua vosk a portugaltský terpentínový olej. Používa sa na renováciu - obnovu voskovaných plôch interiérového nábytku. Pri obnove zašpinených plôch doporučujeme staré voskové vrstvy odstrániť ODSTRAŇOVAČOM VOSKOV CIRANOVA®. Vosk sa v malom množstve nastrieka na plochu a mäkkou bavlnenou handričkou sa na ploche rozleští. Po 15. min. plochu mäkkou bavlnenou handrou preleštite.
Výdatnosť: 7-12 m2/L.
Balenie: 0,4L