Produkty » CIRANOVA » Brúsenie, tmelenie
Brúsenie, tmelenie
Brúsenie je dôležitá súčasť povrchovej úpravy drevených podláh a nábytku. Zrnitosť brúsneho papiera je závislá od kvality a druhu povrchu. Najhrubšia zrnitosť prvého brúsenia (36-60) sa používa pri zbrusovaní starých náterov,alebo pri brúsení- egalizácii parkiet, lepených priamo na podlahu. V tomto prípade sa brúsením zrovnávajú nerovnosti medzi jednotlivými parketami. Druhé brúsenie sa robí brúsnym papierom zrnitosti 80-100. Potom nasleduje kontrola plochy a tmelenie drobných prasklín a špár. Tmel naneste a vtlačte do poškodeného miesta plastovou, alebo nerezovou špachtľou. Pri vadách širších ako 1mm nepoužívajte tmel, doporučujeme opravu vlepením drevenej dýhy. Nakoniec sa plocha prebrúsi papierom zrnitosti 150-180 ( pri brúsení dreveného nábytku 150-220). Po každom brúsení brúsny prach z upravovanej plochy povysávajte. Brúsi sa vždy v smere vlákien dreva. Pri ručnom brúsení si brúsny papier upnite do brúsnej podložky. Pri brúsení elektrickými, alebo pneumatickými brúskami používajte odsávanie brúsneho prachu. Vlhkosť brúseného dreva má byť v rozmedzí 8-12%.
Tmel na drevo ( v práškovej forme)
Tmel je v práškovej forme. Riedi sa vodou. Je možné miešať jednotlivé odtiene tmelu navzájom. Dobre prijíma moridlá.
Oblasť použitia: vyspravenie malých prasklín a špár v dreve.
Odtiene: blond, exotic.
Balenie: 1 kg, 5 kg
Pomocný prostriedok - Tmel na vyspravenie vád dreva
Zmes nitrocelulózy, pružnej alkydovej živice a bezaromátových rozpúšťadiel. Zmiešava sa s jemným brúsnym prachom dreviny, ktorá sa bude tmeliť. Tmel obsahuje zložku, ktorá znižuje nežiadúce zmenšovanie objemu pri zasychaní - „ prepadnutie tmelu“.
Oblasť použitia: vyspravenie prasklín a špár v dreve, hlavne na drevených podlahách.
Balenie: 1L, 5L
Vyspravovacie mäkké voskové tyčinky
Mäkké voskové tyčinky sa používajú na vyspravenie malých vád dreva prasklinky, otvory po klinčekoch, škrabance …
Charakteristika: výborná priľnavosť k drevu, svetlostálosť, pružnosť, vysoká sušina, minimálne objemové zmeny pri zasychaní.
Predúprava / podklad: priamo na drevo, alebo na obrúsený základný lak, olej, vosk.
Poúprava: vrchným lakom, olejom, voskom.
Balenie: 10x14g
Vyspravovacie tvrdé voskové tyčinky
Tvrdé voskové tyčinky sa používajú na vyspravenie malých vád dreva prasklín, otvorov po klinčekoch, škrabancov. Aplikujú sa na vrchný lak, olej, alebo vosk.
Charakteristika: výborná priľnavosť k lakom, olejom a voskom, svetlostálosť, pružnosť, vysoká sušina, minimálne objemové zmeny pri zasychaní.
Predúprava / podklad: vrchný lak, olej, vosk.
Poúprava: nerobí sa.
Balenie: 10x14g