Produkty » CIRANOVA » Príp.dreva pred povrch.úpravou
Príprava povrchu dreva pred povrchovou úpravou
Impregnačný roztok na ochranu dreva pred drevokazným hmyzom
Bezfarebná kvaplina, určená na ochranu drevených výrobkov pred drevokazným hmyzom. Roztok sa môže použiť aj pri ošetrovaní už napadnutého dreva. Aplikuje sa štetcom, striekaním, máčaním, alebo injekčnou striekačkou.
Výdatnosť: 1,5 - 4 m2 / L
Balenie: 1L, 5 L
Odstraňovacia pasta
Odstraňuje staré vrstvy farieb, emailov a lakov. Zvlášť sa hodí na odstraňovanie hrubých vrstiev náterov. Vďaka svojej pastovitej konzistencii a nízkej stekavosti sa dobre nanáša na povrchovo upravované plochy sedacieho a sústruženého nábytku. Nanáša sa štetcom na plochu a nechá sa 5-15 minút pôsobiť. Potom sa pasta spolu s narušenou povrchovou úpravou špachtľou odstráni. Postup sa podľa potreby opakuje. Povrch doporučujeme vyčistit nitrocelulózovým riedidlom a po uschnutí prebrúsiť brúsnym papierom zrnitosti 100 a 150. Až potom je možné pokračovať v povrchovej úprave.
Výdatnosť: 2-3 m2/L
Balenie: 1L
Tekutý odstraňovač
Odstraňuje staré vrstvy farieb, emailov a lakov. Nanáša sa štetcom, bavlnenou handričkou, alebo striekaním. Nechá sa 5-10 min. pôsobiť. Potom sa odstraňovač spolu s narušenou povrchovou úpravou oceľovou vlnou, alebo špachtľou odstráni. Postup sa podľa potreby opakuje. Povrch doporučujeme vyčistit nitrocelulózovým riedidlom a po uschnutí prebrúsiť brúsnym papierom zrnitosti 100 a 150. Až potom je možné pokračovať v povrchovej úprave.
Výdatnosť: 4 m2/L
Balenie: 5L
Tekutý odstraňovač vosku
Odstraňuje staré vrstvy vosku, tekutého údržbového vosku a voskových politúr. Používa sa pri renovácii voskovaných povrchov, ak je stará vrstva vosku zašpinená, alebo poškodená. Naneste malé množsto odstraňovača vosku na bavlnenú handričku a postupne starú vrstvu vosku zotrite. Nechajte povrch min. 1 hod. zaschnúť. Potom aplikujte novú vrstvu vosku.
Výdatnosť: 5 m2/L
Balenie: 1L, 5L