Produkty » CIRANOVA » Voskové moridlá
Voskové moridlá
Voskové moridlo

Voskové moridlo je vyrobené podľa tradičných receptúr, na báze prírodných surovín - Africký včelí vosk, candellilla vosk, prírodné farbivá. Je plne biolobicky odbúrateľné. Drevo zafarbuje, zvýrazňuje jeho prirodzenú textúru a vytvára na dreve originálny efekt prirodzene zostarnutého dreva. Voskové moridlá sú zvlášť vhodné pre morenie mäkkých ihličnatých drevín ( smrek, jedľa, borovica, smrekovec) a pórovitých drevín ( brest, dub, jaseň, agát, orech ..) v interiéri. Moridlo sa nanáša štetcom, alebo striekaním. Po zaschnutí doporučujeme moridlo preleštiť bavlnenou hanričkou, prebrúsiť oceľovou vlnou, alebo prekartáčovať leštiacim kartáčom z prírodných štetín. Na ploche sa dosiahne hladký, jemný voskový povrch.
Farebné odtiene:
svetlý dub, stredný dub, stredne starý dub, starý dub, zadymený dub, čerešňa, teak, mahagón, orech, lúhovaná borovica, bezfarebný, čierny. Odtiene sa môžu navzájom miešať. Po zaschnutí sa ďalej povrchovo upravuje VOSKOM S PORTUGALSKÝM TERPENTÍNOM CIRANOVA®, alebo podlahovými olejmi CIRANOVA®.
Výdatnosť: 7-12 m2/L.
Balenie: 1L, 5L
Biela pasta

Biela pasta je určená na bielenie pórov dreva. Používa sa hlavne na pórovitých, alebo kartáčovaných drevinách. Drevo môže byť pred nanesením pasty namorené VODOURIEDITEĽNÝM alebo VOSKOVÝM MORIDLOM CIRANOVA® . Pasta sa nanáša v smere vlákien dreva bavlnenou handričkou, alebo mäkkým štetcom. Po 5. minútach sa prebytočné množsto handrou v smere vlákien dreva zotrie. Pasta zostane hlavne v póroch. Po zaschnutí pasty sa na povrch nanesie vrstva oleja, vosku, alebo laku . Tým sa biela pasta zafixuje.
Výdatnosť: 7-9 m2/L.
Balenie: 1L